· 

Ludzie i Arschlochy

Przez wyprowadzkę do wielkiego miasta dało się mi jeszcze  bardziej we znaki , że wśród dobrych i kochanych ludzi jest wiele arschlochów- mniej dobrych człowieków.

 

   Śpiesząc się pewnego wieczoru do teatru ( no bo ja i J. to podwójne spóźnialstwo), zadzwonił mój telefon. Każdy zna dźwięk przychodzącej rozmowy z messengera-to był  ten dzwonek. Czy on jest straszny, zadający ból,nieznośny? Najwidoczniej, bo od razu zareagował na niego przechodzący z naprzeciwka młody facet, dobrze ubrany i niepozorny.

   – „Was ist das für Scheisse- Klingelton?!”

   Domyślacie się co znaczy ” Scheisse „? A zatem nie było to nic miłego. Pan się zdenerwował, że moja młodsza siostra dzwoni na facebooku. Nie spodobało mu się, że ludzie nie wyłączają dźwięków na ulicy- bam, tam, tamtam( piosenka żałosności).

   

Inny Arschloch.

   Jedziemy skuterkiem -niebieskim-ja z tyłu,  J kieruje. Hamujemy i powoli dojeżdżamy do skrzyżowania . A z tyłu głośny i długi klakson samochodowy. Krzyczy, że za wolno jedziemy. Wysiada. Podchodzi z zakasanymi rękami do mojego słoniątka. Istny napad. Ale to było skrzyżowanie panie Krzykaczu. Poza tym nawet jeśli to skąd te wielkie nerwy.

   -„Da ist nichts los. Man braucht nicht so langsam zu fahren”.

   Oświadcza,  że tu nie ma prawie w ogóle  ruchu, że nie powinno się tak zwalniać.

   O  koleżko, żebyś kiedyś nie zapłacił swoim zdrowiem za przewidywanie warunków ruchowych na drodze, zamiast skupić się na przestrożności. Krzykacz pewnie posiada listę z statystykami gdzie się opłaca zwolnić, a gdzie nie.

   Nie wiem skąd biorą się Arschlochy. Ale oni  nimi byli. Są też nimi czasem koledzy z pracy, wykładowcy, panie z dziekanatu, sprzedawcy.

 

   Snułam często dlaczego niektórzy ludzie mają taką złą aurę. I tak się zastanawiając,  trafiłam z tym pytaniem do profesora psychiatrii na praktykach.

  Odpowiedział, że  tacy ludzie są nieszczęśliwi i niezadowoleni z własnego życia. Wstają do pracy, której nienawidzą, wracają do domu, którego też nie kochają. I nie potrafią ścierpieć jak coś pójdzie nie po ich myśli , lub gdy inni mają lepiej. Jego teoria zdaje się być wiarygodna.

 

   Uważajmy zatem by być SZCZĘŚLIWYM. Tak by nie stać się Arschlochem