· 

Czemu uwielbiam airbnb? Najlepsza strona do szukania noclegów

Jeśli ktoś w podróży ceni sobie oszczędność, ale i wygodę, to ta strona jest dla niego stworzona. Najwyższą zaletą jest to, że na portalu znajdują się głównie całe mieszkania, lub też tańsza opcja pokój, z dzieloną łazienką i kuchnią. Ceny biją  hotelowe, a często też hostelowe opcje.  Można też samemu wynająć swoje mieszkanie. Wiem, ze niektórzy studenci robią tak na weekend, kiedy wyjeżdżają do domu. Warunkiem jest posiadanie mieszkania na własność lub zgoda wlasciciela.

 

Krótko jak to działa: www.airbnb.com.

Rejestrujemy swoje konto. Szukamy mieszkania. Meldujemy się jako chętni by zostać od..do i piszemy krótką wiadomośc do hosta .

Czekamy na odpowiedź ( Tylko raz zdarzyło mi się uzyskać odpowiedź, pozwolę sobie zacytować" sorry. no" ; O ) .

Dokonujemy płatności- trzeba posiadać kartę kredytową ( wiem, wiem, że nie każdy ma, ale właśnie na potrzeby airbnb albo chociażby kupna biletu lotniczego, warto sobie kartę wyrobić).

Zgadujemy się z hostem odnośnie godziny przyjazdu. Host zostawia klucz z wcześniejszym uprzedzeniem gdzie, albo sam czeka w mieszkaniu by je przekazać. Korzystamy z naszego domu.

 

Zalety!

 

Kuchnia.Nie będzie przygotowanego śniadania jak w hotelu. Za to przez cały czas pobytu można samemu sobie ugotować kolację, obiad czy herbatę. Bez zbędnego wydawania pieniędzy na restauracje. Wiele z apartamentów jest zaopatrzonych w drobne przyprawy, jak sól, pieprz, a także herbaty, kawa czy inna drobnostki- w zależności od właściciela mieszkania.

 

Pralka należy do kolejnych zalet. Często w łazience znajdziemy tę maszynę, która uratuje osoby, pozostające dłużej w podróży. W wielu mieszkaniach można też znaleźć proszek do prania.

Prywatność. Opcja wynajmu całego mieszkania, która i tak nie raz pozostaje tańszą opcją niż hotel, gwarantuje nam 100 % prywatność i ciszę. Posiadanie własnych kluczy daje poczucie, iż nikt inny nie wejdzie podczas naszej nieobecności do środka.

 

Wczucie się w atmosferę. Zamieszkanie na kilka dni wśród ludzi , którzy żyją w tym miejscu od lat, a nie tylko wśród turystów, pozwoli każdemu poczuć kulturę i rytm życia ludzi  danego miejsca.

Przeróżne miejsca. Nie tylko mieszkania można wynająć, ale także np. chatki. Widziałam takie przeglądając na internecie noclegi w Szwecji, a raz sama miała okazję zamieszkać  w takiej oto chatce na Sardynii. Dziko. Łazienka na zewnątrz. Kąpiel pod prysznicem 'basenowym'. Dla mnie to nie był basen, a sztuczne jeziorko gdzie pływały ryby : O Do tego basenu rzecz jasna nie weszłam, ale prysznic pod gołym niebem był niezapomniany.

 

 

Pomoc hosta. Dzięki krótkiej rozmowie podczas oddawania kluczy w naszą dłoń możemy zapytać o wszystkie rzeczy, które warto zwiedzić, tradycyjne potrawy, a także wymianę pieniędzy na odpowiednią walutę. I chociaż nie raz, zmęczona po godzinach podróży nie lubię tej opcji, zawsze staram się otworzyć usta i zapytać o każdy szczegół bo: 1. nikt inny nie opowie o czymś tak prawdziwie jak tutejszy 2. można poćwiczyć język, zazwyczaj angielski. Dodatkowo zostanie wyjaśnione jaki przystanek, gdzie, jak dojechać i ile to zajmie. Taka kumpelska pogawędka. Hości zazwyczaj bardziej się postarają niż w recepcji hotelowej, bo na końcu wyjazdu wystawia się opinię i komentarz. Moim hostem w Ljubljanie był raz Marco, który do tego stopnia chciał się o wszystko zatroszczyć, że nagrał wideo jak wchodzi do domu, naciska guziki od domofonu, jak parkuje samochodem. W garażu poddziemnym bloku narysował nawet specjalne strzałki.

Nie pogubicie się!